Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Konta bankowe > Subkonto

Co czeka polski sektor bankowy?

Jeżeli choć trochę śledzimy wszystko to, co dzieje się dokoła nas, z całą pewnością mieliśmy, i to niejednokrotnie, styczność z rozmaitego rodzaju przejawami niepokoju co do tego, jaki będzie dokładnie wpływ ogólnie światowego kryzysu ekonomicznego na to co, nazywamy „sektorem finansowym“, a zwłaszcza na dziedzinę usług i spraw takich, jak szeroko rozumiane kredyty oraz pożyczki.

Sprawa dla oczywistych powodów jest niezwykle istotna, tym bardziej że, mając do dyspozycji dość rozwiniętą wiedzę ekonomiczną, możemy sobie wyobrazić, jakie byłyby skutki jakiegoś poważnego „tąpnięcia“ czy wręcz załamania we wskazanej branży. Oczywiście, to że korzystając z naszej wyobraźni możemy upewnić się co do tego, że pod żadnym pozorem nie można dopuścić do tego, aby owe czarne przypuszczenia się urzeczywistniły, w żaden sposób nie przybliża nas do rozwiązania wskazanego tutaj dylematu. Nadal nie bardzo wiemy, jaki ostatecznie będzie wpływ kryzysu na wskazaną dziedzinę rzeczywistości; niektórzy fachowcy i specjaliści uważają, że co prawda doświadczenia kryzysu były bolesne i smutne, ale mimo to nie spowodują jakichś bardziej istotnych, to jest głębszych, strukturalnych zmian w obecnym ustroju ekonomicznym, a co za tym idzie nie spowodują zmian we wskazanej i omawianej tutaj dziedzinie. Takie stanowisko, rzecz jasna, ma również swoich krytyków, jednak wydaje się, że jego założenia są wzajemnie zgodne, a co więcej, że rozwój sytuacji zdaje się raczej je potwierdzać, niż mu zaprzeczać.

Oczywiście, tego, co zostało tu powiedziane, w żaden sposób nie można uznać za rozstrzygnięcie tej całej sprawy, jednak to nie oznacza, że żadna rzetelna i wiarygodna wiedza nie jest nam tutaj dostępna.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.