Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Biznes > Przedsiębiorca zagraniczny w Polsce

Co i jak, jeśli chodzi o kredyty?

Bardzo często rozmawia się ostatnio o tym, czy rozliczne kłopoty i perturbacje, jakie przechodzi cała branża pożyczek oraz kredytów, są jedynie chwilowym i efemerycznym rezultatem kryzysu ekonomicznego, czy też może raczej mamy tutaj do czynienia ze swego rodzaju nowym i już stałym składnikiem naszej rzeczywistości. Niektórzy fachowcy i specjaliści uważają, że kryzys ekonomiczny ujawnił niewydolność obecnej postaci gospodarki kapitalistycznej, i że, w związku z tym, nie ma już szans na to, aby owa postać mogła nadal trwać i funkcjonować. Co prawda, nadal nie ma żadnych analiz czy wyjaśnień, które pozwoliłyby w sposób jasny i zrozumiały powiązać ogólną sytuację ekonomiczną z sytuację w dziedzinie pożyczek oraz kredytów, jednak wydaje się oczywiste że takie powiązanie po prostu musi istnieć, oraz że jeśli istnieją w takim wypadku jakiekolwiek wypadki, to dotyczą one jedynie natury owych związków, a nie kwestii tego, czy owe związki istnieją.

Drugą teza, wysuwana przez innych fachowców, jest taka, że owe problemy i perturbacje, jakie mają miejsce w dziedzinie rzeczy takich, jak pożyczki oraz kredyty, są zjawiskiem efemerycznym, które prędzej lub później po prostu przeminie, nie powodując żadnych poważnych i trwałych rezultatów.

Czytelnik widzi już, że opisaliśmy dwa główne stanowiska co do owych wydarzeń. Widzi więc również, zapewne, że sprawa jest skomplikowana i niejednoznaczna, na tyle skomplikowana i niejednoznaczna, że praktycznie nie sposób wydać tutaj jakiegoś zdecydowanego werdyktu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.