Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Podatki > Podatek progresywny a liniowy

Co należy wiedzieć o kontach bankowych

Nie można powiedzieć, że polski sektor usług bankowych, takich jak na przykład konta bankowe, nie został w żaden sposób naruszony przez ostatni kryzys ekonomiczny, jednak nasza sytuacja jest i tak o wiele lepsza, niż sytuacja wielu innych państw europejskich, jak na przykład Grecja albo Hiszpania. Co prawda, mamy obecnie do czynienia z pewną recesją, która zahamowała rozwój w dziedzinie usług takich, jak konta albo kredyty, jednak ogromna większość ekspertów i specjalistów od ekonomii jest zgodna w tym, że wszystkie owe trudności najpewniej są jedynie chwilowe, i że prędzej czy później po prostu przeminą.

Jednak takie optymistyczne prognozy i horoskopy bynajmniej nas nie zwalniają od obowiązku rzetelnego przeanalizowania i przemyślenia sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie polski sektor usług takich, jak szeroko rozumiane konta albo kredyty.

Jaka więc jest rzeczywista sytuacja w owej dziedzinie? Przede wszystkim, jak już wspominałem, kryzys obszedł się z nami dość łagodnie, o wiele łagodniej niż z wieloma innymi państwami. Mamy więc do czynienia z pewną recesją w dziedzinie usług takich, jak konta, jednak ogromna większość fachowców i specjalistów zgadza się co do tego, że owa recesja jest stanem chwilowym, i że nasza gospodarka jest wystarczająco silna na to, aby poradzić sobie ze wszystkimi rezultatami kryzysu jakie zaistniały w naszej przestrzeni gospodarczej.

Można więc powiedzieć, że prognozy jeśli chodzi o przyszłość polskiego sektora usług bankowych są optymistyczne i że Polacy raczej nie mają poważnych powodów do obaw czy niepokoju.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.