Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Kredyty > Kredyt dla emeryta

Co nowego wydarzyło się w polskim sektorze bankowym?

Coraz częściej spotykamy się z różnego rodzaju dyskusjami i rozważaniami na temat tego, jakie i czy w ogóle jakieś będą długotrwałe skutki kryzysu ekonomicznego, który kilkadziesiąt miesięcy temu przetoczył się przez większą część świata. Zagadnienie jest nie tylko niezwykle istotne, ale również ponadprzeciętnie ciekawe, ponieważ chyba wszyscy jesteśmy żywo zainteresowani tym, jaka będzie nasza bliższa i dalsza przyszłość.

Czy więc można coś sensownego powiedzieć na temat tego, jakie skutki dla naszej bliższej i dalszej przyszłości będzie miał wspomniany kryzys ekonomiczny? Wydaje się, że, wbrew wszelkim pozorom, sprawa jest naprawdę trudna i tak naprawdę nie wiadomo do końca, czy cokolwiek jest tutaj jasne i nadające się do zakomunikowania.

Przeważnie w takich sytuacjach powołujemy się na ekspertyzy lub przynajmniej opinie najrozmaitszego rodzaju fachowców i specjalistów, jednak w tym wypadku owa droga jest nam dla pewnych powodów niedostępna. Jaka jest przyczyna owej niedostępności? Banalnie prosta a zarazem dosyć dziwna, a mianowicie chodzi o to, że mimo upływu naprawdę dużej ilości czasu, fachowcy i specjaliści nadal nie osiągnęli jakiegoś konsensusu, nadal nie wypracowali wspólnego stanowiska ani nawet nie porozumieli się co do kwestii najbardziej istotnych. Czy więc w takich warunkach jakakolwiek amatorska albo nawet półamatorska rozmowa na ów temat ma sens? Wydaje się, że jednak tak, ponieważ po pierwsze mamy do dyspozycji własne narzędzia poznawcze, takie jak intelekt i intuicja, które nierzadko okazują się skuteczniejsze niż takie czy inne narzędzia „specjalistów“, a poza tym możemy przecież zapoznać się z rozbieżnymi doktrynami fachowców, i samodzielnie ocenić, która z tych doktryn sprawia wrażenie bardziej wiarygodnej i zasługującej na zaufanie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.