Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Rynek walutowy > Forint węgierski

Co sprawia, że Polacy nadal chętnie zaciągają kredyty?

Każdemu, kto choć trochę interesuje się szeroko rozumianą ekonomią, dobrze wiadomo, że nie ma takiego kryzysu ekonomicznego, który nie odbiłby się, w sposób taki czy inny, na sektorze usług takich, jak szeroko rozumiane kredyty oraz pożyczki. Nie chcę się tutaj wdawać w wyliczanie i analizowanie poszczególnych przyczyn tego zjawiska, ponieważ zajęłoby to o wiele zbyt dużo miejsca. Chciałbym jedynie wskazać, możliwie jak najdobitniej, na pewne trudności czy komplikacje, z jakimi mamy do czynienia obecnie. Chodzi mianowicie o to, że co prawda możemy obserwować rozmaite przejawy destrukcyjnego wpływu, jaki na sektor usług takich, jak pożyczki oraz kredyty wywarł ostatni kryzys ekonomiczny, ale mimo to nijak nie jesteśmy zdolni do tego, bo oszacować skalę owego wpływu oraz powiedzieć, czy ów wpływ będzie miał skutki trwałe czy jedynie efemeryczne, takie które prędzej lub później po prostu przeminą, nie pozostawiając po sobie niczego poza mglistym wspomnieniem.

Niektórzy specjaliści od szeroko pojętej ekonomii są zdania, że kryzys ujawnił niewydolność obecnej postaci kapitalizmu i że elity intelektualne i ekonomiczne świata stanęły wobec konieczności fundamentalnego zreformowania aktualnego ładu ekonomicznego. Czy rzeczywiście tak jest, tego, niestety, nie możemy być pewni, ponieważ inni z kolei ekonomiści są głęboko przekonani, że kryzys był zjawiskiem co prawda poważnym i niebezpiecznym, ale zarazem takim, które nie ma i nie będzie miało jakiegoś większego i bardziej trwałego wpływu.

Ostatecznie więc zostajemy z niczym i tak naprawdę nie możemy jednoznacznie stwierdzić, jak to właściwie jest z tym całym kryzysem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.