Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Konta bankowe > Konto z debetem

Czy kryzys jest zagrożeniem dla naszej gospodarki?

Wiadomo powszechnie, że nie sposób wyobrazić sobie dzisiejszego kapitalizmu bez prawidłowo funkcjonującego sektora usług takich, jak szeroko rozumiane pożyczki, kredyty oraz inne rzeczy podobnego rodzaju. Wiadomo na przykład, że branża budowlana i w ogóle budownictwo nie mogłyby istnieć i funkcjonować gdyby nie to, że banki udzielają ludziom różnego typu pożyczek oraz kredytów. Bez tego czynnika popyt na domy, mieszkania i wszelkie inne nieruchomości mieszkalne spadłby momentalnie.

Jednak szeroko pojęte budownictwo wcale nie jest jedyną dziedziną rzeczywistości, którą tak mocne więzy i powiązania spajają z sektorem usług takich, jak pożyczki oraz kredyty.

Wiadomo przecież, że różnego typu bankowe usługi mają i ten wpływ, że pobudzają konsumpcję, co dodatnio i pozytywnie wpływa na ogólną sytuację ekonomiczną. Kredyty i pożyczki konsumpcyjne to na polskim rynku bankowym rzecz stosunkowo niedawna, jednak już teraz widać, że Polacy zagustowali w tego rodzaju usługach, oraz że polska gospodarka bardzo na tym wszystkim korzysta. Przykładem na to mogą być ostatnie święta Bożego Narodzenia, kiedy sklepy notowały rekordowe obroty, co różni ekonomiści uznali za okoliczność jak najbardziej korzystną i wartą pozytywnej recenzji.

Trzeba również wspomnieć o tym, że sektor usług takich, jak pożyczki i kredyty nie tylko pełni funkcję wspomagającą dla wielu rozmaitych dziedzin, ale że również jest wartością samą w sobie, ponieważ generuje spore zyski dla budżetu państwa oraz zatrudnia znaczną liczbę pracowników.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.