Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Kryzys finansowy na świecie > Problemy i komplikacje w polskiej gospodarce

Czy polski sektor bankowy wciąż się rozwija?

Wiadomo, że polski sektor bankowy odczuwa skutki kryzysu ekonomicznego, jaki paręnaście miesięcy temu przetoczył się przez większą część naszej planety. Co prawda, nasz kraj nie odczuł kryzysu tak dotkliwie, jak na przykład Stany Zjednoczone albo niektóre państwa europejskie, jednak to jeszcze nie oznacza, że nie odczuliśmy go wcale.

Przed kryzysem polski sektor bankowy rozwijał się bardzo dynamicznie, i wielu fachowców i ekspertów od ekonomii przewidywało, że prędzej czy później dogonimy niektóre państwa zachodniej Europy. Jednak potem na całym świecie zapanowała recesja, będąca następstwem nieostrożności i nieodpowiedzialności amerykańskich bankierów, którzy nie dbali o interes powierzonych im banków i instytucji. O ile w przypadku greckiego sektora bankowego sytuacja wydaje się klarowna i zrozumiała, o tyle jeśli chodzi o sytuację w Polsce to mamy pewien istotny problem: tak naprawdę nie potrafimy dokładnie oszacować strat, spowodowanych przez kryzys ekonomiczny, co oczywiście skutkuje tym, że jakiekolwiek prognozy czy analizy są obciążone naprawdę sporym ryzykiem błędu.

Jednak mimo wszystko to, co zostało tu powiedziane, można chyba zaryzykować tezę, że sytuacja w polskim sektorze bankowym jest stosunkowo dobra, zwłaszcza jeżeli porównać ją sytuacji jaka panuje w państwach takich, jak na przykład Grecja albo Hiszpania. Można więc chyba powiedzieć, że my Polacy nie ma mamy powodów do skarg i narzekań.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.