Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Kryzys finansowy > Jak Polska odczuwa kryzys ekonomiczny?

Dlaczego polskie banki mają się dobrze?

Jak dobrze wiadomo każdemu, kto choć trochę interesuję się tzw. otaczającą rzeczywistością, coraz więcej rozmaitego rodzaju specjalistów i fachowców od ekonomii wnikliwie i intensywnie zastanawia się nad, jakie i czy w ogóle jakieś będą skutki kryzysu ekonomicznego dla sektora usług takich, jak szeroko rozumiane pożyczki oraz kredyty.

Istnieją dwa główne stanowiska, które są ze sobą wzajemnie sprzeczne, i z których każde ma jakąś, liczną bardziej lub mniej, grupę oddanych zwolenników, o ile takie wyrażenie jest w tej sytuacji na miejscu.

Jedno z owych stanowisk twierdzi, że doświadczenia kryzysu ekonomicznego, z jakim mieliśmy do czynienia przed parunastoma miesiącami, nie pozostaną bez wpływu na sytuację w sektorze usług takich, jak szeroko rozumiane pożyczki oraz kredyty, i że ów wpływ okaże się długotrwały i na tyle potężny, aby wymusić liczne przemiany o znaczeniu fundamentalnym. To stanowisko zakłada, że w rezultacie kryzysu doszło do ujawnienia pewnych poważnych wad obecnej postaci gospodarki kapitalistycznej, że to ujawnienia po prostu musi pociągnąć za sobą konsekwencje w postaci głęboko sięgających zmian owego ustroju.

Drugie z tych dwu stanowisk zakłada, że co prawda kryzys był wydarzeniem niewątpliwie poważnym i że z jego doświadczeń należy wyciągnąć naukę, ale w żaden sposób nie jest to nauką, która neguje fundamentalne założenia obecnego ustroju ekonomicznego.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.