Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Administracja > Wykreślenie wpisu a usunięcie danych

Eksperci o polskiej giełdzie

Wielu ekspertów i specjalistów od szeroko pojętej ekonomii zadaje sobie ostatnio pytania o to, w jakim stanie jest tak naprawdę polska giełda. Z jednej strony jest rzeczą wiadomą powszechnie, że nasz kraj nie został jakoś szczególnie mocno doświadczony przez kryzys ekonomiczny, z drugiej trzeba pamiętać, że jednak pewne skutki owego kryzysu są dla nas odczuwalne, a giełda z zasady jest strukturą niezwykle subtelną i skomplikowaną, co sprawia że wszelkie analizowania czy prognozowania napotyka na bardzo istotne, nieraz niemożliwe do pokonania trudności.

Większość specjalistów jest zdania, że chociaż nie możemy być tak do końca pewni, że wiedza na podstawie której dokonujemy analiz i prognoz jest całkowicie wiarygodna, to jednak nie jest też całkowicie bezużyteczna i niewiarygodna. Można więc śmiało powiedzieć, że jednak jakieś prognozy i analizy są tutaj możliwe, choć trzeba pamiętać, że zawsze muszą one budzić wzmożoną ostrożność oraz nieufność i w związku z tym nie należy zbytnio się nimi sugerować.

Jaka więc jest obecna sytuacja polskiej giełdy? Wydaje się, że dość dobrze poradziliśmy sobie ze skutkami kryzysu ekonomicznego, a poza tym możemy korzystać z tych nauczek, jakie dostali pozostali, czyli przede wszystkim Hiszpanie, Grecy i Amerykanie. Poza tym sytuacja polskiej giełdy jest pod wieloma istotnymi względami diametralnie odmienna od sytuacja, jaka panuje na giełdach państw na przykład zachodniej Europy, co skutkuje między innymi tym, że nasza wrażliwość na skutki kryzysu ekonomicznego jest nieco inna, i że nasza gospodarka wszystko to przyjmuje nieco inaczej, niż na przykład gospodarki państw zachodniej Europy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.