Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Sektor bankowy > Dlaczego polskie kredyty i pożyczki mają się nieźle?

Fundamenty dobrej gospodarki

Wiadomo, że fundamentem każdej współczesnej gospodarki kapitalistycznej jest giełda. Niektórzy specjaliści uważają nawet, że to ze stanu, w jakim znajduje się giełda, należy wnioskować o generalnej sytuacji całej gospodarki.

Jaka w takim przypadku byłaby generalna sytuacja polskiej gospodarki? Wydaje się, że nasza giełda stosunkowo nienajgorzej zniosła rozmaite trudności i komplikacje, związane z kryzysem ekonomicznym. Co prawda nie można powiedzieć, aby kryzys całkowicie nas ominął i nie wywarł na naszej gospodarce jakiegokolwiek wpływu, jednak nasza sytuacja jest z całą pewnością diametralnie odmienna niż sytuacja państw takich, jak na przykład Grecja albo Hiszpania. Różnice, i to bardzo istotne, są wyraźne nie tylko pod względem generalnego stanu gospodarczego, ale również jeśli chodzi o sytuację w dziedzinie takiej, jak szeroko rozumiana giełda, i jestem przekonany że warto byłoby coś o tych różnicach napisach. Polska giełda co prawda przez pewien czas nie najlepiej reagowała na rozmaite wydarzenia, jakie miały miejsce w światowej gospodarce, jednak ów okres załamań i wahań był stosunkowo niedługi, i nie doprowadził do jakichś poważniejszych i bardziej trwałych konsekwencji. Przez jakiś czas polska giełda notowała więc dość poważne spadki, ale bardzo prędko wszystko powróciło do wcześniejszego stanu, czyli do normy, która, trzeba to przyznać, jest dość pozytywna i korzystnie odróżnia od wielu państw zachodniej Europy.

Reasumując więc wszystko to, co wymieniłem, można chyba śmiało powiedzieć, że sytuacja polskiej giełdy jest stosunkowo korzystna.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.