Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Zarabianie i oszczędzanie > Oszczędzania na ubraniach

Jak Polska odczuwa kryzys ekonomiczny?

Coraz częściej ostatnio rozmawia się o tym, że polski sektor usług takich, jak pożyczki oraz kredyty, przechodzi poważny kryzys, i że w związku z tym trzeba zrewidować wcześniejsze optymistyczne prognozy i horoskopy.

Co do tego, że branża kredytów i pożyczek znajduje się obecnie w dość poważnym kryzysie, nie może być wątpliwości. Polskie banki także odczuły skutki ogólnie światowego kryzysu ekonomicznego, który jakiś czas temu spustoszył ogromną część naszej planety. Jednak z faktu, że wskazany sektor znajduje się w sytuacji kryzysowej wcale nie musi wynikać, że wszystkie wcześniejszy prognozy i analizy, wskazujące na możliwości niezwykle dynamicznego rozwoju, utraciły jakąkolwiek wiarygodność i muszą zostać jak najprędzej zastąpione nowymi prognozami i analizami. Wydaje się, że owa stagnacja, z jaką mamy do czynienia obecnie, jest stanem jedynie chwilowym; takim co zawsze następuje po bardziej poważnych kryzysach, ale który prędzej czy później po prostu przemija, pozostawiając za sobą jedynie niezbyt miłe wspomnienia.

Czy i tym razem mamy do czynienia z sytuacją podobnego rodzaju, tego, rzecz jasna, nie możemy być pewni, jednak niewątpliwie istnieją i są uchwytne pewne poszlaki i wskazówki, które naprowadzają na wniosek sformułowany powyżej.

Można więc chyba śmiało zaryzykować twierdzenie, że mimo wszelkie trudności związane z kryzysem, przyszłość polskiego sektora usług takich, jak szeroko rozumiane pożyczki oraz kredyty, maluje się w barwach jasnych i napawających optymizmem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.