Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Kredyty > Kredyty dla przedsiębiorców

Jakie zagrożenia, wiążą się z zaciągnięciem kredytu?

Jak wiadomo, polski kapitalizm jest dość świeży i niedawny, więc nie zdążył jeszcze osiągnąć takiego stopnia rozwoju, jak kapitalizm w państwach zachodniej Europy. Jestem przekonany, że nie miałoby sensu wyliczanie wszystkich konkretnych względów czy elementów, w których polski kapitalizm jest gorszy i mniej rozwinięty. Rzecz polega raczej na tym, aby możliwie jak najlepiej przeanalizować obecną sytuację i wyprowadzić z niej jakieś słuszne wnioski, podług których następnie będzie można dokonać generalnej oceny stany rzeczy.

Wspomniałem już o tym, że nasz kapitalizm jest dość świeży; że nie zdążył jeszcze okrzepnąć, przez co nie zdołał wypracować tych wszystkich form i instytucji, które na Zachodzie są czymś jak najnormalniejszym i stanowią stały i oczywisty składnik rzeczywistości. Czy to oznacza, że pod względem rozwoju sektora usług takich, jak szeroko rozumiane kredyty oraz pożyczki, znajdujemy się bliżej państw tzw. trzeciego świata niż państw zachodniej Europy? Myślę, że taka opinia byłaby zbyt pochopna i pozbawiona oparcia w faktach. Jest niewątpliwą prawdą, że pod wieloma istotnymi względami polski sektor usług takich, jak szeroko rozumiane kredyty oraz pożyczki wyraźnie odstaje od analogicznych sektorów w państwach zachodniej Europy, jednak to jeszcze nie oznacza, że jesteśmy całkiem zacofani i że nie dzieje się u nas nic, co zasługiwałoby na pozytywną recenzję oraz co mogłoby zostać uznane za zwiastun bardziej poważnych zmian.

Reasumując można powiedzieć, że co prawda odstajemy od państw zachodniej Europy, jednak mimo to mamy pewne powody do zadowolenia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.