Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Kredyty > Co grozi w razie niespłacenia rat kredytowych

Kryzys w polskich kredytach

Wszyscy dobrze wiemy, że ostatnie kilkanaście miesięcy to na świecie czas walki ze skutkami kryzysu ekonomicznego oraz refleksji nad tym, dlaczego w ogóle ów kryzys zaistniał oraz dlaczego poczynił aż takie spustoszenia. Polska należy do grupy tych państw, które z różnych względów nie zostały doświadczone szczególnie mocno, co nie znaczy że wcale nie odczuły jakichkolwiek skutków kryzysu ekonomicznego. Wiadomo, że nasz sektor bankowy nie ucierpiał tak bardzo, jak na przykład amerykański, i że polski rząd nie był zmuszony podejmować tak dramatycznych i rozpaczliwych akcji ratunkowych, jakie były podejmowane przez administrację rządową Stanów Zjednoczonych.

Jednak mimo to wszystko, pewne skutki i konsekwencje kryzysu ekonomicznego także u nas są zauważalne i odczuwalne. Polskie banki wyciągnęły lekcję z tego, co stało się w Stanach Zjednoczonych, i dokonały dość istotnych przemian jeżeli chodzi o procedury przyznawania pożyczek oraz kredytów.Trzeba także wspomnieć o tym, że popyt na różnego rodzaju usługi bankowe, takie jak pożyczki albo kredyty, uległ wyraźnemu zmniejszeniu, co również odbiło się na ogólnej sytuacji ekonomicznej naszego kraju.

Jednak poza tym wszystkim trzeba wyraźnie powiedzieć, że należymy do tych państw, które dość dobrze poradziły sobie z kryzysem, i że straty, jakie poniosła nasza gospodarka, nie są nawet w części tak poważne jak te, z którymi muszą zmagać się gospodarki grecka albo hiszpańska.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.