Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Finanse > Wypowiedzenie i wygaśnięcie zlecenia

Problemy kryzysu

Wiadomo powszechnie, że mimo trudności i kłopotów wynikłych z kryzysu ekonomicznego, polski sektor usług takich, jak pożyczki oraz kredyty znajduje się w dość dobrej sytuacji. Niektórzy ekonomiści sądzą nawet, że obecne problemy są jedynie chwilowym następstwem owego kryzysu, i że prędzej czy później po prostu przeminą, a potem sytuacja wróci do swojego poprzedniego stanu.

Wiadomo, że jeszcze trzy lub cztery lata, czyli przed momentem kiedy do Polski zawitał ów kryzys ekonomiczny, nasza branża usług takich, jak szeroko rozumiane pożyczki oraz kredyty rozwijała się niezwykle dynamicznie, a niektórzy ekonomiści sądzili nawet, że w takich warunkach i przy takim tempie rozwoju dogonienie niektórych państw zachodniej Europy jest tylko kwestią czasu. Niestety, jak wszyscy dobrze wiemy potem nastąpił kryzys, który co prawda akurat nas nie dotknął szczególnie mocno, ale który spowodował poważne spustoszenia i straty w światowej gospodarce, co również wywarło dość znaczny wpływ na naszą gospodarkę. Sytuacja ekonomiczna banków wyraźnie się pogorszyła, a sam sektor usług takich, jak pożyczki oraz kredyty znalazł się w sytuacji szczególnie trudnej, ponieważ banki i rozmaite instytucje bankowe zostały niejako przymuszone do wprowadzenia pewnych dodatkowych obostrzeń i regulacji, w rezultacie których liczba pożyczek i kredytów, udzielanych na terenie naszego kraju, drastycznie spadła.

To wszystko powoduje, że polski sektor usług takich, jak kredyty oraz pożyczki znajduje się w sytuacji nie dramatycznej co prawda, lecz niewątpliwie dość trudnej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.