Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Kredyty > Kontakt z pracodawcą przed udzieleniem pożyczki

W jakim stanie znajduje się polski sektor bankowy

Jest rzeczą wiadomą powszechnie, że nie ma takiego kryzysu finansowego, który na dłuższy dystans pozostałby bez wpływu na branżę rzeczy takich, jak szeroko rozumiane pożyczki oraz kredyty. Nie można mieć żadnych wątpliwości co do tego, że każdy kryzys to taka albo inna zmiana na rynku różnego rodzaju usług bankowych, i że, zwłaszcza jeśli kryzys jest poważny i wykazują naprawdę dużą moc, owe zmiany są wyraźne i wymagają bardziej szczegółowej analizy oraz opisu.

Nie ma więc żadnych wątpliwości co do tego, że każdy kryzys ekonomiczny wpływa, w sposób taki czy inny, na dziedzinę kredytów oraz pożyczek. Za to na pewno są wątpliwości co do tego, jaka jest skala owego wpływu oraz tego jaki jest charakter owych  powiązań.

Można to zagadnienie pokazać i omówić na pewnym przykładzie, a mianowicie: wiadomo chyba każdemu, że w związku z ostatnim kryzysem niektórzy fachowcy i specjaliści zdążyli już wszem i wobec ogłosić definitywny koniec gospodarki kapitalistycznej w takiej postaci, w jakiej owa gospodarka funkcjonowała do tego momentu. Gdyby te prognozy okazały się słuszne, oczywiście bardzo mocno wpłynęłoby to na sytuację w dziedzinie spraw takich, jak szeroko rozumiane pożyczki oraz kredyty. Jakie dokładnie byłyby zmiany w tej dziedzinie, tego, rzecz jasna, wiedzieć nie możemy, jednak samo zaistnienie owych zmian jest pewne i niewątpliwe.

Reasumując: nie wiemy ani tego, czy kryzys ekonomiczny przyniesie jakieś trwałe i poważne zmiany we wskazanej dziedzinie, ani tego, jakie miałyby być i jak miałyby owe zmiany wyglądać. Czyli wiemy naprawdę bardzo niewiele.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.