Znajdujesz się tutaj: rzecznikpodatnikow.pl > Zarabianie i oszczędzanie > Oszczędzania na ubraniach

Wszystko na temat problemów związanych z kryzysem

Jak wiadomo, wszystkie dziedziny ludzkiego życia podlegają nieustannym przemianom a wszystkie lub niemal wszystkie najważniejsze dogmaty i założenia mogą być  w każdej chwili zanegowane.

Czasami jednak zdarza się tak, że zmiany, jakie zachodzą, pozornie dotyczą tylko niuansów, za to rzeczywiście zmieniają się rzeczy naprawdę istotne i mające znaczenie pierwszorzędne. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w sektorze usług takich, jak szeroko rozumiane kredyty oraz pożyczki. Wiemy wszyscy, że ustrój gospodarczy miłościwie nam panujący to nadal kapitalizm wolnorynkowy, jednak ówczesny wolnorynkowy kapitalizm niewątpliwie jest bardzo odmienny od kapitalizmu sprzed jeszcze parędziesięciu lat.

Jedną z nowości jest niezwykle istotna rola, jaką w dzisiejszym kapitalizmie spełnia sektor usług takich, jak szeroko rozumiane pożyczki, kredyty oraz inne usługi bankowe podobnego rodzaju. Ogromna większość specjalistów i fachowców od ekonomii zgadza się co do tego, że bez sektora usług takich, jak pożyczki oraz kredyty, kapitalizm w jego aktualnej postaci byłby praktycznie niemożliwy. I wcale nie chodzi tutaj tylko o związki takie, jakie zachodzą pomiędzy sektorem pożyczek i kredytów a, na przykład, szeroko rozumianą branżą budowlaną. Owe związki sięgają bowiem znacznie głębiej; można śmiało zaryzykować tezę, że sektor usług takich, jak pożyczki oraz kredyty jest tak istotny przede wszystkim dlatego, że dzisiejszy kapitalizm wiąże się ściśle i chyba nierozłącznie ze zjawiskiem, które określane jest mianem konsumpcjonizmu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.